Palček, oddelek v OŠ Tržič in Lom

Vrtec stoji v bližini mesta Tržič.

Tržič leži na sotočju Tržiške Bistrice in Mošenika ob južnem vznožju Karavank.

V naši enoti imamo prostorne in svetle prostore. Pet igralnic ima neposreden dostop na terase, ki otrokom v toplejših mesecih omogočajo igro in hranjenje na prostem. V starejših oddelkih del garderobe večkrat uporabijo za igro. Ograjeno igrišče je sestavljeno iz dveh delov, in sicer zgornjega ter spodnjega. Opremljena sta z različnimi igrali, ki otrokom omogočajo, da preizkušajo svoje spretnosti in zmožnosti. Na spodnjem igrišču je otrokom na voljo tudi pokrit peskovnik. V vrtcu je mlečna in razdeljevalna kuhinja.

V matični enoti imamo sedem oddelkov starostnih skupin 1-2, 2-3, 3-4, 4-5 in 5-6 let. En oddelek z otroki, starimi 5-6 let, začasno gostuje v OŠ Tržič. K enoti Palček organizacijsko spadata tudi dva oddelka v OŠ Lom.

Enota Palček ima veliko in bogato opremljeno telovadnico, v kateri si otroci pridobivajo številne gibalne veščine. Tam večkrat potekajo tudi prireditve, ki se jih udeležujejo tudi otroci drugih enot vrtca. Povezujemo se s Knjižnico dr. Toneta Pretnarja Tržič, Tržiškim muzejem, z bližnjimi obrtniki …

Vrtec Tržič je javni zavod. V njem je vključenih več enot.

Uprava: Vrtec Tržič Enota Palček Cesta Ste Marie aux Mines 28 4290 Tržič

Skupine se predstavijo