Prek celega tedna smo v oddelku Vrtca Tržič veliko pozornosti namenili pogovoru o pikniku in predlogom, kako ga izvesti. Otroci so izrazili želje in skupaj smo izdelali plakat z idejami otrok.

Predlogi otrok so bili: piknik na prostem, peka kokic, kuhanje kostanja, priprava »sadne tortice na pladnju«, okrasitev prostora z jesenskimi plodovi in baloni. Realizirali smo načrt in poskrbeli za vse potrebno. Topla jesen nas je povabila na igrišče, kjer so otroci uredili prostor z jesenskimi plodovi, ki so jih predhodno prinesli od doma. Sodelovali smo s kuharico POŠ Lom, Mojco Tišler, ki nam je pomagala s pripravo. Prijetno dopoldne smo popestrili s povezovanjem z učenci 1.razreda in skupaj smo razvajali svoje borbončice. Prinesli smo jim pladenj jesenskih dobrot in jim tako privabili nasmeh na obraze. Preživeli smo čudovito, sončno in jesensko obarvano dopoldne. Organizirali smo najbolj slasten jesenski piknik.

Zapisali: Elma Dolenc in Julija Potrebuješ