Vse bolj se zavedamo, da je ekologija pomembna in prav tako ekološke dejavnosti, ki jih vzgojitelji izvajamo pri neposrednem delu z otroki. Otrok v predšolskem obdobju je dojemljiv za nove informacije, ki mu bodo v prihodnosti v pomoč. Dejavnosti v vrtcu Tržič so organizirane tako, da kličejo po EKO vsebinah. Igralnice ponujajo otrokom veliko lesenih igrač, ki jih vzgojitelji skupaj z otroki dopolnjujemo z naravnimi materiali. Tako imajo otroci neposreden stik z materiali, ki ohranjajo naš planet lepši.

Kako ključna je vpetost v lokalno okolje, pa sta nam s svojim sodelovanjem potrdila tudi predstavnika Komunale Tržič, ga. Metka Žumer in g. Janez Hotko. Povedala in pokazala sta, kako odlagati odpadke, ki je na videz nepomembna odločitev, a odločilno vpliva na okolje.

Ta dan so bili otroci polni novih informacij in doživetij. V našem vrtcu se vselej trudimo za boljši jutri, ob svetovnem dnevu Zemlje pa bomo to postorili še z glasnejšim poudarkom. Vključeni smo tudi v program Eko vrtec in s ponosom smo izobesili Zeleno zastavo, ki oznanja, da naj vsak posameznik lepo ravna z naravo.

Onesnaženost okolja vpliva na naše življenje in življenja prihodnjih generacij. Vzgojitelji postavljamo temelje ekološke ozaveščenosti že v vrtcu. Medsebojno in nesebično spodbujanje bo ohranjalo zdrave nas in naš planet.

Elma Dolenc, dipl. vzg. in Tina Bergant, dipl. vzg.