Ob lepem, sončnem vremenu smo oddelka Vrtca Tržič POLJSKI PALČEK in VRTNI PALČEK (otroci, stari 3–4 leta) iz enote Palček obiskali centralno čistilno napravo na Brezovem. Prijazno sta nas sprejela in pozdravila vodja centrale gospod Zlatko Kostić in gospa Metka Žumer s Komunale Tržič.

Metka Žumer nam je predstavila zaposlene na čistilni napravi, razložila nam je, kako deluje čistilna naprava in se z otroki pogovorila o tem, da v kanalizacijske odtoke (v WC školjko) sodijo le wc papir, blato in urin, kaj ne sodi v kanalizacijske odtoke (hrana, vlažilni robčki, palčke za ušesa …), o tem, kaj se zgodi, če v WC školjko mečemo stvari, ki ne sodijo tja, kako skrbimo za čisto okolje, naravo in vodo in kako ločujemo odpadke. Povedala nam je tudi, da očiščena odpadna voda odteče v reko Tržiško Bistrico.

Z velikim zanimanjem in veseljem so si otroci ogledali, kako deluje univerzalno fekalno vozilo (tovornjak za praznjenje greznic in čiščenje kanalizacij), ki nam ga je predstavil zaposleni na čistilni napravi, gospod Jure.

Zaposlenim smo se zahvalili za čas, prijaznost, poučen pogovor in predstavitev. V zahvalo smo jim podarili skromno darilce (obeske za ključe in sliki), ki so jih izdelali otroci,  gospa Metka pa nam je dala nalepke, ki nas spominjajo, kaj lahko skupaj naredimo za boljšo družbo.

Mojca Kepic