V mesecu januarju smo v skupini VRTNI PALČEK izvedli projekt z naslovom ZAKAJ SEM DRUGAČEN? Z otroki smo se opazovali in ugotavljali na kakšen način smo si med seboj drugačni (po velikosti, po spolu, po barvi las, oči…).

Prebirali smo slikanice na temo drugačnosti (Elmer, Veveriček posebne sorte, Mrož dobi očala) in izdelali vsak svojega slončka Elmerja iz raznobarvnih koščkov blaga. Ob branju slikanice Mrož dobi očala, smo obiskali optiko na Deteljici. Ob koncu projekta pa smo obiskali VARSTVENO DELOVNI CENTER TRŽIČ. Varovanci in njihovi zaposleni so nam pripravili krajšo delavnico, kjer so otroci iz gline izdelovali okraske. Otroci so spoznali, da kljub temu, da smo si med seboj drugačni, lahko sobivamo in vsak po svojih močeh prispevamo za dobrobit v družbi.

Zapisali: Nika Preložnik in Rebeka Kelbič